Zawiasy do furtki – dobieramy odpowiednie

Często lekceważone zawiasy do furtki

Zawiasy są elementem bez którego żadna furtka nie byłaby w stanie działać we właściwy sposób. Trzeba przede wszystkim zdać sobie sprawę, że tylko wybór wysokiej jakości zawiasów o odpowiednim rozmiarze wchodzi w grę. Trzeba dopasować je do konkretnego modelu furtki. Dzięki temu będzie otwierała i zamykała się cicho, lekko i komfortowo. Zawiasy do furtki zaliczane są do grona drobnych elementów ogrodzeniowych, które jednak są bardzo często lekceważone. Wybór odpowiednich zawiasów decyduje o tym, czy furtka będzie działała we właściwy sposób i czy będziemy zadowoleni z jej obsługi. Nie mogą być ani za małe, ani za duże.

Wysoka jakość to bezawaryjne działanie

Zawiasy do bram i furtek powinny powstawać z wysokiej jakości materiałów, odznaczać się trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Powinny być także odporne na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych takich, jak deszcz, śnieg czy mróz. W ofercie wielu producentów znajdziesz idealne propozycje, dzięki którym furtki będą otwierały i zamykały się bez najmniejszych problemów. Wszystkie wysokiej jakości modele odznaczają się wytrzymałością, eliminują ryzyko skrzypienia oraz zacinania się furtki. W zależności od potrzeb możesz zdecydować się na rozwiązanie takie, które zapewni idealne działanie furtki.

Zawiasy regulowane i toczone

Jednym z rozwiązań, na jakie możesz się zdecydować jest zawias regulowany. Zapewnia skuteczne kontrolowanie otwierania i zamykania skrzydła furtki, bez używania siły. Bez problemów otworzy więc furtkę osoba starsza, jak i dzieci, które nie mogą włożyć aż tak dużo siły w tę czynność. Wybierając zawiasy regulowane warto jednak zwrócić uwagę na jakość materiałów, z jakich powstały. Przede wszystkim muszą to być materiały odporne na działanie wilgoci. Warto również pamiętać, że rdza bardzo łatwo osadza się na takich elementach. Dlatego tak ważne jest, aby zastosować odpowiednie, dodatkowe zabezpieczenia. Pamiętaj również, aby zawias nie był zbyt mały w porównaniu do furtki, przy której ma się znaleźć.
Oprócz zawiasów regulowanych można zdecydować się również na zawiasy toczone. Zapewniają solidne mocowanie, które jest bardzo trwałe. Zwykle powstają z wysokiej jakości materiałów, gwarantują prosty montaż. Jednocześnie nie występuje przy nich ryzyko korozji i powstawania odkształceń.