Klamki do furtek

Klamki do furtek – klamka klamce nierówna

Klamka to podstawowy element znajdujący się przy każdych drzwiach oraz furtkach. Pozwala otworzyć i zamknąć drzwi w bardzo prosty sposób. W sprzedaży dostępne są klamki do furtek wykonane z różnych materiałów.

Różne typy klamek

Podstawowy podział klamek dotyczy tego, jak się prezentują oraz z jakich materiałów zostały wykonane. Dostępne są klamki tradycyjne, stylizowane oraz designerskie. Istotne jest, aby klamka została dopasowana do furtki, przy której ma się znaleźć. Powinna zostać wykonana z dokładnie tego samego materiału, a tym samym będzie tworzyła spójną całość. W ofercie wielu producentów dostępne są gotowe zestawy, dzięki którym można nabyć zamki do furtek wraz z klamkami. Dzięki temu nie ma problemu z dopasowaniem, a cały system działa tak, jak powinien.

Klamki z metalu

Zwykle klamki stylizowane są wykonywane z metalu, dzięki któremu zyskują ozdobny charakter. Takie elementy kute są zwykle mocno zdobione i posiadają ciekawy kształt, który zwraca uwagę i dodaje atrakcyjności całej furtce. Świetnie sprawdzą się wtedy, gdy chcesz utrzymać bramę czy całe ogrodzenie w stylu vintage lub retro. Dobrze, aby całe ogrodzenie czy furtka zostały wykonane z dokładnie takiego samego materiału, jak klamka. Całość będzie dzięki temu wyglądała w niezwykle atrakcyjny sposób.

Klamki do furtek ni z metalu

Dostępne są także klamki tradycyjne wykonywane z aluminium lub PCV. Zwykle wybierane są jednak do wnętrz nowoczesnych lub tworzonych w neutralnym stylu. Nie będą to jednak odpowiednie klamki do furtki. Radzimy, aby pozostać przy klamkach stylizowanych, ponieważ one w tym przypadku sprawdzają się najlepiej i będą prezentowały się w dokładnie taki sposób, jakie oczekuje twórca.

Wytrzymałość i trwałość

Warto także podkreślić, że klamki metalowe odznaczają się bardzo dużą wytrzymałością, nawet jeżeli będzie się z nich korzystało niezwykle często. Nie oddziałują również na ten materiał w negatywny sposób warunki atmosferyczne. Tak jak wszystkie ozdoby kute wykonane z metalu, takie jak np. rozety kute, tak również klamki będą prezentowały się w bardzo atrakcyjny sposób. Warto na ten materiał stawiać.